Din sektion

Kontakta din sektion på Sveriges Radio

Sektion

Sektionsordförande

Kontakt

SR Blekinge

Andrea Jilder

andrea.jilder@sverigesradio.se

SR Dalarna

Mattias Klefbeck

mattias.klefbeck@sverigesradio.se

SR Gotland

Johan Hellström

johan.hellstrom@sverigesradio.se

SR Gävleborg

Tomas Forsman

tomas.forsman@sverigesradio.se

SR Göteborg

Erica Hedin

erica.hedin@sverigesradio.se

SR Halland

Muhamed Ferhatovic

muhamed.ferhatovic@sverigesradio.se

SR Jämtland

Marcus Frånberg

marcus.franberg@sverigesradio.se

SR Jönköping

Dan Segerson

dan.segerson@sverigesradio.se

SR Kalmar

Magnus Krusell

magnus.krusell@sverigesradio.se

SR Kristianstad

Gunilla Nordström

gunilla.nordstrom@sverigesradio.se

SR Kronoberg

Thomas Aaby-Ericsson

thomas.aaby-ericsson@sverigesradio.se

SR Malmö

Lotta Malmstedt

lotta.malmstedt@sverigesradio.se

SR Norrbotten

Linnea Luttu

linnea.luttu@sverigesradio.se

SR Sjuhärad

Sara Kvist

sara.kvist@sverigesradio.se

SR Skaraborg

Marthina Stäpel

marthina.stapel@sverigesradio.se

SR Stockholm

Mariela Quintana Melin

mariela.quintana_melin@sverigesradio.se

SR Sörmland

Johanna Jennische

johanna.jennische@sverigesradio.se

SR Uppland

Ulla de Verdier

ulla.deverdier@sverigesradio.se

SR Värmland

Anna Lingsell

anna.lingsell@sverigesradio.se

SR Väst

Peter Olsson

peter.g.olsson@sverigesradio.se

SR Västerbotten

Åsa Sundman

asa.sundman@sverigesradio.se

SR Västernorrland

Peter Hansson

peter.hansson@sverigesradio.se

SR Västmanland

Samuel Sillén

samuel.sillen@sverigesradio.se

SR Örebro

vakant

SR Östergötland

Johan Gustafsson

johan.gustafsson@sverigesradio.se

Övriga sektioner i Stockholm 

Ekot

Håkan Widman

hakan.widman@sverigesradio.se

Kultur och samhälle

Louise Epstein

louise.epstein@sverigesradio.se

Musik

Pierre Martin

pierre.martin@sverigesradio.se

Play (digitala medier)

Emelie Vangen Lindgren

emelie.vangen_lindgren@sverigesradio.se

Radiosporten

Richard Henriksson

richard.henriksson@sverigesradio.se

Sisuradio

Virpi Inkeri

virpi.inkeri@sverigesradio.se

Trafik och sändningsledning

Patrik Larsson

patrik.larsson@sverigesradio.se

Alla nås även via Sveriges Radios växel: 08-784 50 00

Journalistklubben

vid Sveriges Radio


105 10 Stockholm


tel: 08 -784 31 00


e-post: journalistklubben @ sr.se


Följ oss på:

Kontakta förbundet:


tel växel: 08 -613 75 00


Hemsida: sjf.se





2018 © journalistklubbensr.se