Din sektion

Kontakta din sektion på Sveriges Radio

Sektion

Sektionsordförande

Kontakt



SR Blekinge

Kristina Linde

kristina.linde@sverigesradio.se

SR Dalarna

Martin Eriksson

martin.eriksson@sverigesradio.se

SR Gotland

Johan Hellström

johan.hellstrom@sverigesradio.se

SR Gävleborg

Tomas Forsman

tomas.forsman@sverigesradio.se

SR Göteborg

Erica Hedin

erica.hedin@sverigesradio.se

SR Halland

Per Qvarnström

per.qvarnstrom@sverigesradio.se

SR Jämtland

Fredrik Vestberg

fredrik.vestberg@sverigesradio.se

SR Jönköping

Simon Isaksson

simon.isaksson@sverigesradio.se

SR Kalmar

Johan Hammarstedt

johan.hammarstedt@sverigesradio.se

SR Kristianstad

Gunilla Nordström

gunilla.nordstrom@sverigesradio.se

SR Kronoberg

Thomas Aaby-Ericsson

thomas.aaby-ericsson@sverigesradio.se

SR Malmö

Lotta Malmstedt

lotta.malmstedt@sverigesradio.se

SR Norrbotten

Maria Lindgren

maria.lindgren@sverigesradio.se

SR Sjuhärad

Sara Kvist

sara.kvist@sverigesradio.se

SR Skaraborg

Ellen Zettergren

ellen.zettergren@sverigesradio.se

SR Stockholm

vakant

SR Sörmland

Johanna Iggsten

johanna.iggsten@sverigesradio.se

SR Uppland

vakant

SR Värmland

Anna Lingsell

anna.lingsell@sverigesradio.se

SR Väst

Frida Grönholm

frida.gronholm@sverigesradio.se

SR Västerbotten

Åsa Sundman

asa.sundman@sverigesradio.se

SR Västernorrland

Alexander Arvidsson

alexander.arvidsson@sverigesradio.se

SR Västmanland

Samuel Sillén

samuel.sillen@sverigesradio.se

SR Örebro

Malin Holmberg

malin.holmberg@sverigesradio.se

SR Östergötland

Johan Gustafsson

johan.gustafsson@sverigesradio.se

Sameradion

Saila-Marie Gråik

saila-marie.graik@sverigesradio.se




Övriga sektioner i Stockholm 

Ekot

Håkan Widman

hakan.widman@sverigesradio.se

Kultur, samhälle, drama & vetenskap

Louise Epstein

louise.epstein@sverigesradio.se

Musik

Pierre Martin

pierre.martin@sverigesradio.se

Play (digitala medier)

Magnus Viktorin

magnus.viktorin@sverigesradio.se

Radiosporten

Linn Nenzén

linn.nenzen@sverigesradio.se

Finska

Virpi Inkeri

virpi.inkeri@sverigesradio.se

Trafik och sändningsledning

Patrik Larsson

patrik.larsson@sverigesradio.se

SRF

Bengt Nordström

bengt.nordström@srf.se

Alla nås även via Sveriges Radios växel: 08-784 50 00