Din sektion

Kontakta din sektion på Sveriges Radio

Sektion

Sektionsordförande

Kontakt



SR Blekinge

Daniel Kjellander

daniel.kjellande@sverigesradio.se

SR Dalarna

Mattias Klefbeck

mattias.klefbeck@sverigesradio.se

SR Gotland

Liv Heidbuchel

liv.heidbuchel@sverigesradio.se

SR Gävleborg

Tomas Forsman

tomas.forsman@sverigesradio.se

SR Göteborg

Erica Hedin

erica.hedin@sverigesradio.se

SR Halland

Per Qvarnström

per.qvarnstrom@sverigesradio.se

SR Jämtland

Isak Laurell

isak.laurell@sverigesradio.se

SR Jönköping

Markus Engberg

markus.engberg@sverigesradio.se

SR Kalmar

Martina Lingefjord

martina.lingefjord@sverigesradio.se

SR Kristianstad

Gunilla Nordström

gunilla.nordstrom@sverigesradio.se

SR Kronoberg

Thomas Aaby-Ericsson

thomas.aaby-ericsson@sverigesradio.se

SR Malmö

Lotta Malmstedt

lotta.malmstedt@sverigesradio.se

SR Norrbotten

Maria Lindgren

maria.lindgren@sverigesradio.se

SR Sjuhärad

Sara Kvist

sara.kvist@sverigesradio.se

SR Skaraborg

Ellen Zettergren

ellen.zettergren@sverigesradio.se

SR Stockholm

Peter Johansson

peter.johansson@sverigesradio.se

SR Sörmland

Urban Hedqvist

urban.hedqvist@sverigesradio.se

SR Uppland

Hugo Miller

hugo.miller@sverigesradio.se

SR Värmland

Marie Trygg

marie.trygg@sverigesradio.se

SR Väst

Skoob Salihi

skoob.salihi@sverigesradio.se

SR Västerbotten

Viktor Hariz

viktor.hariz@sverigesradio.se

SR Västernorrland

Alexander Arvidsson

alexander.arvidsson@sverigesradio.se

SR Västmanland

Terje Lund

terje.lund@sverigesradio.se

SR Örebro

Malin Holmberg

malin.holmberg@sverigesradio.se

SR Östergötland

Johan Gustafsson

johan.gustafsson@sverigesradio.se

Sameradion

Jörgen Heikki

jorgen.heikki@sverigesradio.se




Övriga sektioner i Stockholm 

Ekot

Håkan Widman

hakan.widman@sverigesradio.se

Kultur, samhälle, drama & vetenskap

Victor Holm

victor.holm@sverigesradio.se

Musik

Pierre Martin

pierre.martin@sverigesradio.se

Utbud & tablå

Magnus Viktorin

magnus.viktorin@sverigesradio.se

Radiosporten

Linn Nenzén

linn.nenzen@sverigesradio.se

Finska

Virpi Inkeri

virpi.inkeri@sverigesradio.se

Trafik och sändningsledning

Patrik Larsson

patrik.larsson@sverigesradio.se

SRF

Bengt Nordström

bengt.nordström@srf.se

Redaktionell utveckling

Nicklas Malmberg

nicklas.malmberg@sverigesradio.se

Alla nås även via Sveriges Radios växel: 08-784 50 00